Balkanların Süper Gençleri

Balkanlar özellikle de Sırbistan ve Hırvatistan futbol dünyasının ekol ülkelerinden olma yolunda hızla ilerliyor ve her sene yeni ve yetenekli gençleri futbol dünyasına kazandırıyorlar.

Bu isimlere dikkat edin ve hafızanızdan çıkarmayın. Taşıdıkları müthiş potansiyel, doğru yollara yönelirse Dünya futbolunun yeni süper yıldızlarından olmaya adaylar.

 

Andrija Zivkovic – Partizan

Doğum Tarihi : 17.07.1996

 

Avrupa’nın önemli liglerine her sene düzenli olarak oyuncu servis eden Sırbistan Ligi’nin yeni ürünü Partizan altyapısından yetişip son günlerden adından sıklıkla söz ettiren Zivkovic. Özellikle sol kanadı çok iyi kullanan Zivkovic,  müthiş bir potansiyele sahip, hızı, kuvveti ve top kontrolü oldukça iyi seviyede. İlk kez 2014 yılında Sırbistan Milli Takımı formasını da giyen Zivkovic’in geleceği çok parlak ve Avrupa’nın önemli takımlarının gözü onun üzerinde.

 

Mario Pasalic – Monaco

Doğum Tarihi : 09.02.1995

 

Mayıs 2014’de Joganita Dergi’de yer verdiğimiz Pasalic, o günlerde parlak kariyeri için mesajlar veriyordu zaten. Çok geçmeden Temmuz 2014’de Chelsea, Passaliç’i satın aldı ve oynaması için önce İspanya’ya bu sezon başında da Monaco’ya gönderdi.

Pasalic, Hırvatistan’ın en önemli kulüplerinden ve futbolcu fabrikası Hajduk Split’te yetişti. Orta sahada defansif ve ofansif görevlerde oldukça başarılı olabilen oyuncu, oldukça yüksek bir oyun görüşüne sahip. Pasalic’in teknik kapasitesi de üst düzeyde ve etkili şutlar atabiliyor.

 

Luka Jovic

Doğum Tarihi : 23.12.1997

 

Yine Mayıs 2014’de Joganita Dergi’de yer verdiğimiz bir başka oyuncu da Luka Jovic. Kızılyıldız takımında forma giyerken hızı ve hareketliliği ile dikkat çeken Jovic bu özelliklerine sezgi gücünü de ekleyebileceğini göstermiş ve komple bir forvet oyuncusu olmak için yüksek potansiyelini ortaya koymuştu.

Henüz 18 yaşında olan Jovic, gol vuruşlarındaki ustalığı ile de dikkat çekiyordu ve Avrupa’nın büyük kulüplerine gitmek için çok fazla beklemeyeceğini gösteriyordu. Nitekim Şubat 2016’da yetenek avcısı Benfica Jovic’i renklerine kattı.