Stadyum Günlükleri | Yollar Yollar - Bölüm 14

02.03.2014

FC Ingolstadt 04 – SG Dynamo Dresden 1:1,

2. Bundesliga, Audi-Sportpark, 8.500 seyirci (~ 1500 misafir)

FC Ingolstadt’ın yeni stadına hiç gitmemiştim. Juventus deplasmanı üzerinden 10 günden fazla bir zaman geçmişti artık yeniden yola çıkmanın zamanı gelmişti.  Evet,  Audi Sportpark’a gidelim bakalım. Zaten rakip Dresden. İzlenmeye değer.

Yol biraz uzun sürdü, tahmin ettiğimden daha uzun. Ve ben şehri gezmek için geç kalmıştım. Hemen stadyuma gitmem lazımdı ama stadyumda tam anasının gözündeydi. Başka nerde olacaktı ki? Yeni stadyumlar genelde hep şehrin dışında oluyorlardı zaten.

Audi Sportpark, dıştan diğer “arena”lara benziyordu, etrafı da aynıydı. Ancak pahalı bilet fiyatları canımı sıkmıştı açıkçası. Bir yolunu bulmalıydım. Biraz araştırdıktan sonra stadyum çevresinde sponsor biletleri elinde bulunduran birkaç kişi bulmuştum. Bunlar sponsor biletleri daha normal fiyatlara satarak, stadyumun boş kalmamasına çalışıyorlardı.

Ben de iyi bir yerden, karşı tribünün ortalarından bir bilet aldım. İçerisi dört köşeli bir kutu. Her tarafı kapalı. Ama ruhu yok.

 

 

Ingolstadt’ın taraftarları maça pek ilgi göstermemişti. Küçük ve tatsız bir balon koreografisi yapabildiler sadece. Dresden’liler ise kendi bölümlerini doldurmuşlardı, iyi de destek verdiler takımlarına.

 

 

Maç keyifsizdi, stadyum da çok keyifsizdi. 1-1’lik bir beraberlik çıkmıştı zevksiz oyundan. Bitiş düdüğüyle hemen kaçtım. Bir daha buraya gelmeme gerek yoktu.