Stadyum Günlükleri | Polonya'dan Dönüş - Bölüm 9

08.11.2013

SV Babelsberg 03 – 1.FC Magdeburg 2:2

Bölgesel ligi Kuzeydoğu, Karl-Liebknecht-Stadyum. 4600 seyirci (~ 1300 misafir)

Polonya dönüşü az bir uyku ile birlikte Berlin’de otobüsden indim ve  hemen bir hostele yöneldim, doya doya uyumak istiyordum. Çok güzel bir uyku çektikten sonra Potsdam’a gittim.

Sıradaki maç ile ilgili her şeyi doğru planlamıştım ama aslında Hannover-Braunschweig maçına gitmek istemiştim.Ev sahibi ekibin taraftarları harika bir koreografi ile açılışı yapıp, sayısız fişek ile geceyi süper bir resme döndürmüşlerdi. Projektör ışığı da tam kıvamındaydı. Deplasman tarafı olanMagdeburgluların bölümü de baya doluydu. Atmosfergayet iyiydi yani.

 

Oyuna gelince, çok enteresan bir 90 dakika izlemiştim ve 4 gol ile de futbola doymuştum. Maçın bitmesine çok az kala Magdeburglular tribünün kapısını açmış ve sahaya hücum etmek istemişti ama polisler onlardan hızlı davranmıştı. Olay kısa sürede kapanmasına rağmen, saha içinde çok sayıda polis olması sebebiyle hakem de futbolcuları soyunma odasına gönderdi. 10 dakika sonra saha tamamen temizlenince maç da kaldığı yerden devam etti. Başka da bir olay yaşanmadan maç bitti.

 

09.11.1.2013

FC Union Berlin – Karlsruher SC 0:0

2. Bundesliga, Stadion an der Alten Försterei, 20.800 seyirci (~ 2000 misafir)

Bugün ne yapacağımıbir türlü bilemiyordum. Önümde çok fazla seçim şansı yoktu. Union’a gitmiştim bile. Karlsruhe de çok enteresan bir rakipti.Sonradan yanlışbir karar olduğunakanaat getirmiştim ama iş işten geçmişti. Düne nazaran ne sahada ne de oyunda hiçbir şey yoktu. Oyun sıkıcıydı ve maç golsüz tamamlanmıştı!

 

 

20.000’den fazla seyirci olmasına rağmen stadyumda anlatmaya değer hiçbir şey yoktu.

Ertesi gün nihayet eve dönüyordum. Otobüs ile Frankfurt havalimanınave oradan da Mainz’a devam. Frankfurt da yenilmişti. Lig bizim için iyi gitmiyordu.

 

16.11.2013

FC Einheit Rudolstadt – FC Carl Zeiss Jena 0:5

Turingya Pokal ceyrek final, städtisches Stadyum, 2600 seyirci, (~ 400 misafir)

Bir haftalık bir aradan sonra yeniden stadyum yollarındayım. Bugün Turingya Kupasi günüydü ve  Güneydoğueyaletine ulaşabilmek için bayağı bir karayolu aşılması gerekiyordu. Kasaba Saale vadisinin arasında, kocaman bir ormanlık arazinin arasında, doğasevenler içinçokgüzel. Stadyumun etrafıçokkalabalıktı. Ev sahibi ekip içinsezonun zirvesi gelmişti.

Stadyuma vardığımdaher yertıkabasa doluydu,maçırahat rahat izlemek içindurmaya bir yer bile yoktu. Misafir  taraftarlar da bayağı kalabalık gelmişti ama sadece 50 kişilik küçük bir grubun sesi geliyordu.

Ana tribün tahta çatısıyla çok güzel görünüyordu.Etrafındabir kaçbasamak, ayni şekildekarşı tribün. Girişteki gişede çok hoştu, doğaltaştan yapılmıştı. Maçı Jena hak ederek kazanmıştı,. Rudolstadt 1. devrede iyi direnmişti daha da fazla bir şey yapamamıştı.

Sırada Fransa turu vardı… Biraz dinlenmeliydim artık