Marvellous

2009’da vizyona giren ve futbolseverler tarafından çok beğenilen The Damned United’dan tam 5 yıl sonra yine BBC tarafından gerçek bir hayat hikayesinden esinlenerek hazırlanan sıcacık bir futbol filmi Marvellous.

Filmdeki kahramanımızın adı ise Neil Baldwin. Kocaman yüreğine rağmen mental yetersizlikleri yüzünden iş hayatında dikiş tutturamayan nam-ı değer Nello, istediği her şeyi kibarca sorarak elde edebilen bir karakter olarak çıkıyor karşımıza. Yaşlı annesinin “Ben gidersem oğlumun hali ne olur” endişesini tüm naifliğiyle, insanları büyülen tavrı ve çabucak arkadaş edinebilmesiyle boşa çıkarıyor. Stoke City’de teknik direktör olmak ya da kilisede papaz olmak arasında gidip gelen hayalleri onu bir şekilde gönül verdiği kulübünün kapısından içeriye sokuyor.

Günümüzde oynadığı oyunla çağdaş futbolun tam aksi bir istikamette ilerleyen, ülkenin en köklü kulüplerinden biri olan çömlekçiler lakaplı Stoke City’i bile sevdiriyor biz güzel oyun severlere. İnce detayları, müzikleri, çocuksu içtenliğiyle filmin başından sonuna kadar yüzünüzde tebessümü eksik etmeyecek bir biyografi. Keyifli seyirler.

 

Yorum Ekle