Akçaabat Fatih Stadı AVM'ye Meze Olmasın!

Akçaabat Fatih Stadı.
Benim gözümde dünyanın en güzel manzaralı stadyumu ve aynı zamanda ilk maçımı seyrettiğim stad.

6-7 yaşlarındayım. Yıl 1991 ya da 1992. Kırmızı-beyazlı formayı görünce küçük yüreğimin pıt pıt attığı stad, plastik koltukların olmadığı, ilk mukava kartonumun üstüne oturduğum stad. İlk gol sevincini yaşadığım stad ve futbola karşılıksız aşk ve sevgi duygularını beslediğim stat.

Ne anılarım var orada… Sadece benim mi? Koca Akçaabat şehrinin de ne anıları var orada? Süper lige çıktığımız Antalyaspor maçı, Galatasaray’ı mağlup ettiğimiz maçlar, ligden düşmemiz… Güzel, kötü, tatlı, acı bütün yaşanmışlıklar.

Bu anıların yaşandığı yer artık yok olmak üzere. Akyazı projesi kapsamında yıkılacak yerlerden biri. Diğer ikisi Hüseyin Avni Aker stadı ve amatör kulüplerin ibadethanesi sayılacak Yavuz Selim stadı. Devlet 1 koyuyor 3 alıyor gibi görünüyor ama anılarımızı, sevinçlerimizi de alıyor.Yani her şekilde devlet karda.Yaşasın devletimiz (!)

Şimdi soruyorum.

Akyazı projesiyle Fatih stadının ne alakası var? Bir alaka kurmaya çalışıyorum ama kuramıyorum. Millete rant sağlamak için, peşkeşçilerimize fayda sağlamak zengin etmek uğruna neden Fatih stadı kurban edilir? Kimsede çıkıp bir şey anlatmıyor. Spor tesisi yıkılır mı? Orada kapalı spor salonu da var. İlçede bir stat ve spor salonu var ve ikisi de tarih olmak üzere pardon AVM –otopark ya da apartman olmak üzere.

 

 

Toki bunları yapıyor da, Spor Bakanlığı niye sesini çıkarmıyor?  Kabinede görmediğimiz bir betonarme bakanlığı mı var? O ne derse o mu oluyor? Peki Sebatspor nerede oynayacak maçlarını? İskelenin üstünde mi? Ama orası 105*65 ebatlarında değil ki haşmetlüm. Orası olmaz yani. Söğütlü Atletizm sahası da olmaz diyorlar futbol oynamaya elverişli olmadığından. Aman bize ne değil mi? Biz betonumuzu dikeriz birilerini zengin ederiz derdindeyiz diyorsunuz yani. Bize artık Her Yer beton.

İlçede kalan tek düzlük alan orasıydı. Boğulduk, kör olacağız, dokunmayın sportif tesislere. Ne amacınız var anlamıyorum ki. Bu zihniyetle bir de olimpiyatlara adaylığınızı koydunuz. Pes yani, özgüvene bak. Biz ne desek boş. Kafalarına koydular, alır yıkarlar. Herşeyi onlar bilir,hem de en iyisini(!)

 O stadyumda Rugby maçının oynandığını bilirler mi ki? Gürcistan-Rusya arasındaki maçın heyecanı hala aklımdadır

Aklıma gelmişken yazayım dedim.Adamları iyi ağırladık. Manzaraya hayran kalmışlardı.

İnsanlar sesini çıkaramıyor. Korkudan. Aman benim başıma bir şey gelir diye. Zıtlarına gitmeyeyim evladımı falan işe koymazlar fikrinde belki de.

Ne diyebilirsin ki… O stat yıkılırsa çocuklar gibi hüngür hüngür ağlarım…

Lütfen yıkmayın…