Röportaj (11)

Ivan Ergiç'ten bahsederken hep “bir futbolcudan daha fazlası” demek geliyor aklıma. Neden “daha fazlası”? Oysa futbol aslında tam da onun durduğu yerden bakıldığında anlamlı; tam da onun gibi futbolcularla bu oyun daha güzel ve daha adil. O yüzden daha fazlası değil, belki de ta kendisi, tam olması gerektiği gibi.

Boyacı Kemal Amca…
Her sezon Trabzonspor formasıyla deplasmanlarında, tribünlerde görebileceğiz birisi.
Hayata sadece Bordo Mavi gözlerle bakmakta.
Trabzonspor varsa Kemal Amca var, Trabzonspor yoksa Kemal Amca da yok.

Sözleştiğimiz bir Kadıköy öğleninde özünde yaşayan ve özümüzü yaşatan Apolas Lermi ile yudumlarken çaylarımızı geçmişi geleceğe sürükleyen düğümlerle yöneltiyoruz merak ettiklerimizi.

Geçen sezon Bundesliga'daki başarılı sonuçlarla dikkatleri üzerine toplayan ve Avrupa Ligi'ne katılmaya hak kazanan FC Augsburg'un scout ekibinden Gürkan Karahan'la scouting ve Türk ve Alman futbolu üzerine kısa bir söyleşi gerçekleştirdik. İyi okumalar.

Röportajımızın kahramanı, Halil İbrahim Birinci. O bir “groundhopper” yani “çekirge”. O bir stadyum toplayan. 19 ülkede tam 323 farklı stadyumda maç izlemiş. Farklı ülkelerde, farklı stadyumlarda, farklı takımların maçlarını izlemek, stadyumların dokularını hissetmek, onun için büyük bir tutku.

1982 yılında Trabzon, Of doğumlu Halil İbrahim Birinci, 4 yaşında sonra ailesi ile beraber Almanya yollarına düşmüş. Türkiye ile ilgili hatırladıkları çok az. Frankfurd’da yaşıyor.

Futbolla tanışması da Frankfurt’da arkadaşları sayesinde olmuş.

  •  Başlangıç 
  •  Önceki 
  •  1  2  3 
  •  Sonraki 
  •  Son 
Sayfa 1 / 3