Bu ne Perhiz, Bu ne Lahana Turşusu?

Şike sürecinin ardından Fenerbahçe cephesi kaybolan birlikteliklerini yeniden sağlamak için çeşitli etkinlikler düzenlemişti. Bu etkinliklerden olan bir mitingde ünlü isimler kalabalıklara seslenmişti, bu ünlü isimlerden birisi de Ali Erkazan'dı.

İşte bundan bilmem kaç yıl önceki mitingde, mikrofonu eline aldığında şu sözleri kullanmıştı Ali Erkazan;

“'Tabi ki En Büyük Fenerbahçe ama son zamanlarda Fenerbahçe’nin üzerinden prim yapmaya çalışan, kanaldan kanala gezen bir arkadaş var, kulüp başkanı. O'na bu kadın evlendirme programlarına gitmesini tavsiye ediyorum, belki oradan bir eş bulur kendisine. En büyük Fener !''

 

İşte o sözler

 

Bu kulüp başkanı bir arkadaş dediği kişi, hakkı gasp edilen,kire batmış futbol camiasının iyice çamura saplandığı onca soruşturmadan ter temiz çıkan ve her platformda haklı mücadelesini vererek Trabzonspor'un hakkını arayan o dönemki Trabzonspor kulüp başkanı Sadri Şener'di.

Aradan yıllar geçti, bugün Ali Erkazan Trabzon'da çekilen Emicem Hospital isimli filmde rol aldı. Tepe'nin Uşakları filminin yapımcısı ve yönetmeni tarafından çekilen bu filmde, Trabzonspor'un kulüp başkanına haklı şike mücadelesinden ötürü hakaret eden bir şahsın,Trabzon odaklı bir filmde rol alması kadar ironik olan başka bir durum ise filmde şike sürecine göndermeler içeren sahnelerin yer alması.

Yani hem şike sürecinden rant elde etmeyi hedeflemişler, hem de şike ile hakkı elinden alınan,her platformda hakkını aradığı için o dönemin Trabzonspor kulübü başkanı Sadri Şener'e hakaret eden adama rol vermişler.

Şimdi soruyorum;

Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu?