Kamuoyuna Duyuru | 3 Temmuz Şike Tapelerini Belleğimize Kaydettik

3 Temmuz 2011 sonrasında meydana gelen gelişmeler, futbol adına önceleri bir kanıt ortaya konulamasa da sürekli dillendirilen pislikleri tek tek ortaya sermişti.Ancak, 3 Temmuz şike süreci sonrasında mahkemede görülen davalarda delil olarak iletişim tespit tutanakları ( tapeler) ve fiziksel takip tutanakları kullanılmıştı. Sizin de bildiğiniz üzere ana delil olarak tüm mahkeme sürecine etki eden iletişim tespit tutanaklarının gerçekliğine hiçbir sanık itiraz etmemişti. 

Bu iletişim tutanakları ve diğer deliller sayesinde Şike davası sanıkları çeşitli suçlardan mahkum olmuş, daha sonra bu iletişim tutanakları ve diğer delillerin ışığında da UEFA başka bir soruşturma yaparak Fenerbahçe’yi Avrupa Kupalarından men etmişti. Sonrasında Fenerbahçe CAS’a itiraz etti ama deliller açıktı. CAS itirazı kabul edilmedi. İsviçre Federal Mahkemesi’ne başvurdu sonrasında Fenerbahçe, İsviçre Federal Mahkemesi de Fenerbahçe’yi haklı bulmadı. 
Sonrasında Türkiye’de süreç değişmeye başladı. Bu sürecin nasıl değiştiğini, niçin değiştiğini, sonucunda ne olduğunu hepimiz biliyoruz. 
Geldiğimiz nokta itibariyle şike sürecinin en büyük delili niteliği bulunan tapelerin yavaş yavaş ortadan kaybolduğunu fark ettik. Özellikle internet aramalarında bu tapelerin artık bulunamadığını (!) hayretle gördük. Çok belli ki, bu tapeler insanların en kolay iletişim kaynağı olan internet üzerinden de silinmeye başlamıştı. Süreci geciktirmek, nihayetinde istenen noktaya getirmek ve sonrasında da insanlara unutturmak planı tıkır tıkır işliyor gibiydi.
Bu noktada sevgili Gamze Bal Aydın’ın da çabaları ile Şike sürecinin ana delilleri olan iletişim tespit tutanaklarını (tapeleri) herkesin kolaylıkla bulup okuyabilmesi ve diğer mecralarda kaybolsa dahi, tüm insanlara açık internet ortamında bulunabilmesi için sitemize yüklemeye karar verdik.
Böylece üzerinden kaç yıl geçerse geçsin, diğer internet ortamlarında ne tür çalışmalar yapılırsa yapılsın, insanların şike süreci ile ilgili bilgilerini taze tutacak ve bu konuda bir şeyler söylemek cesareti olanların kaynağını koruyacak tapeler, her daim insanların ulaşabileceği noktada olacaktır.

Şike Davası Tapeleri Albümü için tıklayınız