Kamuoyuna Duyurulur | Tarihe Not Düşüyoruz

“Yozlaşma kartopuna benzer, yuvarlanmaya başladı mı çığ gibi büyür”

Çok başarısız yönetimler gördük. Çok hatalı kararlara tanık olduk. Çok üzüldüğümüz, çok sinirlendiğimiz, umudumuzu kaybettiğimiz çok zamanlar yaşadık. Ancak bu zamanlarda yaşadığımız ve büyük bir acıyla “tanık” olduğumuz “yozlaşmanın” tarihte eşi benzeri yok.

Koltuk hırsı mı desek, koltuğu kaybetme korkusu diye mi tanımlasak bilemiyoruz ama Trabzonspor Kongresi öncesi yaşanan “usulsüz, haksız, hukuksuz” ve hepsinden de önemlisi ahlaksız “Oy kullanacak Üyeler” hilesi hepimizin gözü önünde ayan beyan ortada oynandı ve ne gariptir bu hilenin bayrak taşıyanları, en ufak bir hicap duyguları bile olmadığını gösterdiler.

İnsanoğlunun hırsla ve korkuyla hareket ettiğinde ne kadar yozlaşabileceğini daha önce defalarca gördük ancak bu yozlaşmayı mazisini tertemiz bildiğimiz Trabzonspor’umuza yakıştıramıyoruz.

İbrahim Ethem Hacıosmanoğlu,

Ali Kemal Başaran,

Abdi Serdar Üstünsalih,

Yakup Aslan,

Köksal Güney,

Ali Uzunay,

Erol İbrahimağaoğlu,

Engin Hacısalihoğlu,

Onur İncehasan,

Seyfettin Tayfun Kahyaoğlu,

Ömer Demir,

Mehmet Terzi

 

Bugün veya yarın belki de yaptığınız tüm hileler size biraz daha zaman kazandıracak ve bizim kalpten sevdiğimiz kulübümüzü daha da fazla yozlaştıracak ama sizler de iyi bilirsiniz ki ne  o koltuklarda ömür boyu kalabileceksiniz ne de sonsuza kadar yaşayabileceksiniz.

Er ya da geç; uğruna her türlü hileyi göze aldığınız o koltukları kaybedeceksiniz.

Ve biz bu günleri ve isimlerinizi asla unutmayacağız.

Unutacak olanlara her daim hatırlatacağız,

Ve bilmeyenlere de hep anlatacağız…

Sizin yozlaşmanız, bu kulübün tertemiz mazisini tamamen ele geçirmeden ve bu kirlilik bir çığ gibi Trabzonspor’un tüm hücrelerine ulaşmadan; sizler kaybedeceksiniz.

Ve kaybettiğiniz, geleceğiniz olacak…

Sizleri ve yaptıklarınızı tarihe not düşüyoruz.

Unutmayacağız ve unutturmayacağız.

Asla!