“La Máquina de Mirar” | Makineye Bakmak

Tartışmasız dünyanın yetiştirdiği en iyi futbolculardan biri Lionel Messi.

24 Haziran 1987'de Arjantin'in Rosario şehrinde bir erkek çocuk dünyaya gelmişti, o çocuğun Dünya futbol tarihini kökten değiştireceğini kim bilebilirdi ki? Futbola 8 yaşında Rosario şehrinin takımı olan Newell's Old Boys'da başladı. Henüz 13 yaşında ailesi, Messi'nin büyüme hormon eksiklik tedavisi görmesi ve futbola Barcelona'da devam etmesi için İspanya'nın Barcelona şehrine taşındı.

Hikâyenin geri kalanını hepimiz iyi biliyoruz aslında, elde edilen onlarca başarı ve önlenemez bir futbol makinesi haline gelen Lionnel Messi.

Messi, 2016 “Copa America” maçları sonrasında milli takım kariyerine artık son verdiğini ifade etmişti, ama geçtiğimiz günlerde bu kararından geri döndüğünü açıkladı.

Kim bilir belki bu geri dönüşün ardında fotoğraf sanatçısı Guillermo Otero’nun Messi’ye ithaf ettiği “La máquina de mirar” Makineye Bakmak adlı fotoğraf çalışmasının etkisi olmuştur.

Sergi, Messi’nin futbolculuğuyla Dünyayı ve özellikle çocukları nasıl etkilediğini ortaya koyan 60 kadar fotoğraftan oluşuyor. Fotoğraflar başta Arjantin ve İspanya olmak üzere farklı ülkelerde çekilmiş. Bazı karelerde Messi’nin günümüzdeki en büyük rakibi Cristiano Ronaldo’dan enstantaneler görmek mümkün.

Sizleri bu güzel çalışmadan bazı karelerle baş başa bırakıyorum;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Benzer Öğeler (etikete göre)