Klopp’un Yolu | Anfield Road

Çılgın Kloppo, Liverpool’da . Birçok futbolseveri  heyecanlandıran bir gelişme bu. Karakteri, demeçleri, hareketleri ve oynattığı futbol ile Klopp, tam da Liverpool’un aradığı hoca. 

Klopp için de artık farklı bir hayat başlıyor. Dünyanın en rekabetçi ligine merhaba diyecek.  Devre arası tatili olmayan, Noel haftası üç maç yapan; Lig, Avrupa, FA Cup ve Lig kupası maçlarıyla yorucu ve zorlu bir maç trafiğine merhaba diyecek. Bence her şey Dortmund’un başına geçtiği zamana benziyor…

Kazanan bir takım inşa etme zamanı…

Dortmund’da Watzke ve Zorc ile uyumlu çalışmanın karşılığında başarı geldi, Liverpool’da ise saçma transferlere imza atan Liverpool transfer komitesi ile çalışacak. İlginç olacak aynı zamanda zevkli de. Transfere bu kadar para harcayan Liverpool’un Klopp ile bu paraları hangi futbolculara harcayacağı da merakla beklenen bir başka konu.

Klopp başarı için bir takım inşa edecek, bunun içinde kilit kelime ‘’sabır, sabır, sabır’’... Kolay değil Chelsea, City, United ve Arsenal hatta Tottenham ile rekabet etmek.

Gegenpressing  hayranı ve devamlı koş koş koş stilini benimseyen Klopp artık bambaşka bir dünyada… Kadroda Klopp’un hoşuna gidecek oyuncular mevcut; Coutinho, Firmino, Sturridge, Emre Can… Belki bunlara eski öğrencileri de katılır; Reus, Hummels, İlkay gibi… Heyecanlandınız değil mi şimdiden?

Klopp etkisi böyle bir şey işte… Anfield’da kenarda olduğunu hayal edin… Bağırıyor, çağırıyor koşuyor…

Şimdi Klopp zamanı!

Liverpool publarında şu saatlerde ne muhabbetler dönüyordur, kim bilir.  Klopp için de şimdi Liverpool’u ayağa kaldırma zamanı…

Liverpool zaten en iyileri hak eden bir kulüp. Tarihiyle, dokusuyla, taraftarıyla…